Hejnar Photo
K2 Picture
Teraz ogromny wybór fraków i garniturów tylko w salonie "Laurel Bridal Gallery"

5251 N Harlem Ave.
Chicago, IL. 60656
Mapa

Wtorek - Piatek: 11AM - 8PM
Sobota: 11AM - 6PM
Niedziela: 11AM - 5PM
Poniedzialek: Zamkniete

Telefon: 773.631.8390

Jak się dobrze ubrać, by dobrze wyglądać.

Kilka uwag na temat poprawnego ubierania sie na formalne imprezy.

Uroczyste ubranie, to niewątpliwie frak lub smoking, dobrze dopasowany, z dbałośćią o szczegóły. Mody przychodzą i przemijają, pozostają zdjęcia, jako pamiątka, niekiedy do końca naszych dni Pamiętajmy o tym, wybierając strój dla siebie na uroczyste okazje.

MARYNARKA
, powinna dobrze pasować w ramionach. Większość szyta jest ze stuprocentowej wełny, podobnie jak spodnie z satynowym lampasem. Klapy, guziki i kieszenie wykończone są satyną.
Dzielą się na jednorzędowe i dwurzędowe z klapami pikowymi, naciętymi lub szalowymi. Ostatnio spotyka się marynarki w ogóle pozbawione klap, i trudno powiedzieć, czy jest to tylko przelotna moda. Dla urozmaicenia wprowadza się również kolorowe smokingi lub w barwie kości słoniowej i białe, z tym że te ostatnie produkowane z syntetycznych materiałów. Marynarki podczas całej imprezy nie zdejmujemy!
Długość marynarki powinna być dopasowana do sylwetki i powinna zakrywać siedzenie, choć osobom bardzo wysokim pasują nieco dłuższe marynarki, skracając ich postawę optycznie. Rękawy sięgają do nadgarstka, by cienki rąbek koszuli wystawał, nie powinny one być dłuższe od rękawów koszuli.
Fraki i "cutaway-e są wyższe rangą od smokingu, wymagają specjalnych dodatków i wykończenia, i są stosowne dla najbardziej wyróżnianych uczestników przyjęcia, jak pan młody czy ojciec panny młodej. Fraki z zasady zakładają wodzireje i prowadzący oficjalne spotkania, dyrygenci, jak i goocie specjalnych galowych imprez; laureaci nagród Nobla itp.


SPODNIE, nosi się je wysoko w pasie, maja regulację po 5 z każdej strony, dla dopasowania; nie posiadają mankietów. Satynowy lampas podkreśla figurę i jest koniecznym wykończeniem każdego tuxedo. Z przodu niezbyt obcisłe, z reguły plisowane wzdłuż kantów. Dla bardzo dużych numeracji, w pasie proponuje się również szelki, ponieważ nie ma możliwości użycia paska. Nie mogą być ani za krótkie, ani za długie, powinny sięgać prawie do obcasa buta. Możliwe są również spodnie bez lampasa i z gładkim frontem, bez plisów.

KOSZULA, może być z leżącym kołnierzykiem, lub - bardziej popularna - z wysokim kołnierzem z zagiętymi końcami, co uwidacznia pasek muszki. Z przodu: 1/8, 1/4, lub 1/4 cala, plisowanie, co zasłania podkoszulek i owłosienie klatki piersiowej. Rękaw koszuli powinien być równy lub dłuższy od rękawów marynarki.

DODATKI to: krawaty lub muszki, kamizelki lub pasy, guziki i spinki do koszuli, które dobiera się kolorystycznie, do koloru sukien partnerek. Preferowane są też kolory neutralne, jak popielaty czy czarny, który odcieniem pasuje do większości kolorów sukien partnerek.

BUTY, lakierki lub inne czarne, sznurowane, dopełniają całości stroju na uroczyste okazje typu "black tie".


Copyright © slubmarzen.com

Reklamuj się na Ślubie Marzeń!

Prowadzisz działalność
na rynku weselnym w Chicago? Zostań wystawcą na nastepnych Targach albo dołóż swoja stronę internetową do naszego katalogu!

Kliknij tutaj po więcej informacji...

Dodaj swoją firmę do kategorii Garnitury i Tuxido w Chicago!

Kliknij tutaj po więcej informacji...