Hejnar Photo
K2 Picture 

Kalendarium przedweselne, czyli pora przygotowań

Aby godnie uczcić dzień Waszego ślubu, z wyprzedzeniem musicie siś skoncentrować na kilku drobiazgach. Połączenie się przez Was węzłem małżeńskim powinno być dla Was i wszystkich obecnych podczas tej uroczystości wyjątkowym wydarzeniem. Poniżej w kolejności krótkie know-how, czyli po polsku: "jak to się robi, by zachować w tym uroczystym dniu spokój ducha.

10 DO 6 MIESIĘCY PRZED WESELEM
- Załatwcie najpierw wszystkie niezbędne urzędowe "papierki (akty urodzenia itp.)
- Z góry przedyskutujcie rodzaj ślubu i wesela, jakie najbardziej będą Wam odpowiadać; ślub cywilny czy kościelny, uroczystość kameralna, czy bardziej wystawna. Wybierzcie wspólnie miejsce przyjęcia, wyliczając skrupulatnie budżet (tu warto się zwrócić o poradę do kogoś w tej dziedzinie doświadczonego)
- Zaplanujcie, jak urządzicie Wasz wspólny dom w którym zamieszkacie po ślubie
- Zarezerwujcie lokal na przyjęcie, biorąc pod uwagę konieczność wpłacenia zaliczki (depozytu)
- Ustalcie liczbę gości z obu stron; zastanówcie się nad składem mającego towarzyszyć Wam orszaku weselnego.

6 DO 4 MIESIĘCY PRZED WESELEM
- Zarejestrujcie się na nauki przedmałżeńskie w kościele jeśli jest to wymagane
- Zarejestrujcie się u lekarza na kompletne badania i test krwi jeżeli jest to wymagane w Waszym stanie
- Dokonajcie wyboru sukni ślubnej dla Panny Młodej oraz ubrania dla Pana Młodego
- Zróbcie koniecznie wpis do "Bridal Gift Registry w wybranym przez Was sklepie, dostarczając listę adresową zaproszonych gości. O resztę powinien zatroszczyć się dział obsługi klienta
- Zamówcie obrączki (ew. również grawera)
- Zamówcie fotografa lub wideokamerzystę
- Wybierzcie muzykę na ślub (skrzypek, organista) oraz na przyjęcie weselne (orkiestra czy DJ, jedno i drugie)
- Zamówcie zaproszenia, karty podziękowań, okolicznościowe serwetki, plakietki z oznaczeniem miejsc przy stole, programy uroczystości, album ślubny, księgę gości itp.
- Odwiedźcie biuro podróży, by wspólnie z agentem zaplanować Wasz miodowy miesiąc. Im wcześniej to zrobicie, tym lepiej.
- Zamówcie limuzynę
-Pamiętajcie też o rezerwacji pokoi hotelowych dla przyjezdnych gości oraz o transporcie dla nich.2 MIESIĄCE DO MIESIĄCA PRZED WESELEM
- Teraz możecie iść już do przymiarki ubrań ślubnych razem z całym orszakiem weselnym i zacząć wypisywać i rozsyłać zaproszenia (najlepiej typu R.V.S.P., tzn. z kartką zwrotną potwierdzającą przybycie gości na ślub)
- Załatwcie certyfikat marriage license oraz zmiany urzędowe (nazwiska) w: polisie ubezpieczeniowej, karcie Social Security, na kartach kredytowych, koncie bankowym itd.
- Umówcie się z najbliższymi przyjaciółmi (oddzielnie) na wieczór panieński/kawalerski. Przy tej - okazji możecie też sprawdzić listę prezentów, które mają zostać Wam wręczone
- Raz jeszcze sprawdźcie, czy wszyscy pamiętają o dacie Waszego ślubu (od kościoła i organisty począwszy, aż po członków orszaku weselnego, jubilera, kwiaciarnię, kierowców, fotografa itd.)
- Zorganizujcie próbną kolację z udziałem rodziców i orszaku weselnego.TYDZIEŃ PRZED WESELEM DO DNIA WESELA
- Raz jeszcze umówcie się na konkretne godziny spotkania w dniu ślubu z rodzicami, świadkami i członkami orszaku weselnego. Sprawdźcie ponownie terminy w magistracie, kościele i sali bankietowej, a również na lotnisku i w hotelu, jeżeli planujecie wyjazd w podróż poślubną
- Odbierzcie obrączki, przygotujcie wszystkie opłaty za uroczystość weselną (wręczaniem ich zajmie się "z urzędu starszy drużba), listę gości, który należy wysłać kartki z podziękowaniem za przybycie, odbierzcie bilety na podróż poślubną, spakujcie się na wyjazd, załatwcie sobie dowóz na lotnisko i... odetchnijcie
- Wybierzcie się do fryzjera, kosmetyczki, manikiurzystki, wizażystki. Relaksujący masaż też dobrze Wam zrobi
- Państwu młodym na nowej drodze życia tradycyjnie życzy się "połamania nóg, nie zdziwcie się więc na takie niecodziennie brzmiące powinszowania!

Najważniejsze jest to, że ten jedyny w swoim rodzaju dzień należy do Was!

Copyright © slubmarzen.com

Reklamuj się na Ślubie Marzeń!

Prowadzisz działalność
na rynku weselnym w Chicago? Zostań wystawcą na nastepnych Targach albo dołóż swoja stronę internetową do naszego katalogu!

Kliknij tutaj po więcej informacji...